Login Form

Szukaj

reklama_test

Kultura

Muzeum na kółkach w Grodzisku

POLIN MHZP Logo PL RGB 2

Grodzisk Mazowiecki na trasie projektu "Muzeum na kółkach"

Grodzisko - 1000 lat tradycji [wideo]

Grodzisko1

Jedyna taka okazja, aby obejrzeć film pt. „Grodzisko - 1000 lat tradycji”, który dostępny jest dla widzów GTV tylko dzisiaj!

Grodzisko - 1000 lat tradycji

Grodzisko1

Premiera pierwszego z serii krótkometrażowych filmów o historii Grodziska Mazowieckiego.

75 rocznica likwidacji grodziskiego getta

Ramka75

W Poniedziałek 15 lutego, odbyły się uroczystości upamiętniające 75 rocznicę likwidacji grodziskiego getta.

Bencien Karma Kamtsang , czyli z wizytą u Lamy Rinczena - Sploty 2016

RamkalamaGTV

Odwiedziliśmy ośrodek buddyjski w Grabniku, przy okazji wykładu jego opiekuna - Lamy Rinczena na Splotach 2016.

Anna Bedyńska w Stawisku

Do połowy listopada można w Stawisku oglądać prace laureatki tegorocznej World Press Photo - Anny Bedyńskiej.

 

 

Anna Bedyńska - fotoreporterka Gazety Wyborczej. Ma na koncie wiele prestiżowych nagród - m.in. główną nagrodę Grand Press Photo 2005, nagrodę National Geographic nagrodę specjalną "Warto być razem" w konkursie BZ WBK Foto oraz jest tegoroczną laureatką World Press Photo w kategorii portretu inscenizowanego. To najbardziej zaszczytne wyróżnienie otrzymała za jedno ze zdjęć z cyklu pt. „White Power" prezentowanego na wystawie w Stawisku, która potrwa do połowy listopada br.

 

Uruchomiona 6 października w Muzeum im. Anny i Jarowsława Iwaszkiewiczów w Stawisku wystawa, jest elementem XIV Festiwalu Muzyczne Konfrontacje.

 

Anna Bedyńska wykłada fotografię w Zakładzie Fotografii Prasowej UW. Jej domeną są reportaże społeczne często odwołujące się do tematów tabu. Fotografowała homoseksualistów, świat klubów nocnych i domów publicznych, striptizerów i męskie prostytutki. Była z aparatem przy porodach, jak również przy umierających. Tworzyła cykle: Rodzić po ludzku, Umierać po ludzku, czy Dzieciaki do domu, które w ramach akcji społecznych Gazety rozpoczynały dyskusje i przełamywały temat tabu śmierci i narodzin.

 

„Trudne" tematy to jej specjalność. W centrum jej zainteresowań jest zawsze człowiek, do którego podchodzi z wielką uwagą i szacunkiem. Uważa, że każdy nosi w sobie ciekawą historię, trzeba tylko się na chwile zatrzymać by ją odkryć.

 

Od kilku lat szczególną uwagę poświęca sytuacji kobiety we współczesnym świecie, stąd projekty tj: „Z dzieckiem pod biurkiem" - o kobietach powracających do pracy po urlopie macierzyńskim, „Tata w akcji" - o ojcach, którzy zostają w domu z dziećmi, podczas gdy ich żony pną się po szczeblach kariery, „Matkopolko" - o kobiecie mierzącej się z ideałem Matki Polki.

 

W 2009 roku zrealizowała projekt „Jedna ciąża - dwudziestu...", do udziału w którym zaprosiła 20 fotografów, a sama stanęła po drugiej stronie obiektywu.

 

Fotografowała m.in. w Kosowie, Sudanie, Kazachstanie i na Białorusi, ale zawsze powtarza, że ważne tematy można realizować na własnym podwórku. Jej zdjęcia publikowane są na łamach: Gazety Wyborczej, Twojego Stylu, Przekroju, Tygodnika Powszechnego i innych.

 

Źródło: annabedynska.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież