Login Form

Szukaj

reklama_test

Kultura

Muzeum na kółkach w Grodzisku

POLIN MHZP Logo PL RGB 2

Grodzisk Mazowiecki na trasie projektu "Muzeum na kółkach"

Grodzisko - 1000 lat tradycji [wideo]

Grodzisko1

Jedyna taka okazja, aby obejrzeć film pt. „Grodzisko - 1000 lat tradycji”, który dostępny jest dla widzów GTV tylko dzisiaj!

Grodzisko - 1000 lat tradycji

Grodzisko1

Premiera pierwszego z serii krótkometrażowych filmów o historii Grodziska Mazowieckiego.

75 rocznica likwidacji grodziskiego getta

Ramka75

W Poniedziałek 15 lutego, odbyły się uroczystości upamiętniające 75 rocznicę likwidacji grodziskiego getta.

Bencien Karma Kamtsang , czyli z wizytą u Lamy Rinczena - Sploty 2016

RamkalamaGTV

Odwiedziliśmy ośrodek buddyjski w Grabniku, przy okazji wykładu jego opiekuna - Lamy Rinczena na Splotach 2016.

Żywa biblioteka z uchodźcami i imigrantami

Poznaj swoich sąsiadów z różnych krajów - nie oceniaj książki po okładce! Przyjdż 5 kwietnia do Podkowy Leśnej, gdzie wystartuje pierwsza w historii miasta „Żywa Biblioteka”.

 

Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby porozmawiać z mieszkańcami ośrodka dla cudzoziemców w Dębaku, a także z różnymi obcokrajowcami mieszkającymi w Podkowie Leśnej i okolicach.

 

Pomysł projektu poruszającego tematykę imigracji oraz uchodźstwa powstał w reakcji na coraz bardziej różnorodny kulturowo obraz lokalnej rzeczywistości, w której mieszkamy i żyjemy. Głównym celem projektu jest umożliwienie lepszego poznania się z mieszkańcami ośrodka w Dębaku oraz z innymi obcokrajowcami mieszkającymi w Podkowie Leśnej i okolicach. „Żywa Biblioteka” funkcjonuje na podobnych zasadach, jak zwykła biblioteka, z tą różnicą, że można w niej „wypożyczyć” niezwykłe „książki”. 5 kwietnia w role „żywych książek” wcielą się osoby z takich krajów jak: Gruzja, Kirgistan, Stany Zjednoczone, Węgry, Ukraina, Włochy, Jemen, Chiny, Afganistan i Kazachstan. Każdy będzie mógł ich „przeczytać”, czyli usłyszeć opowiadane przez nich historie. Główne wydarzenie poprzedziły warsztaty przygotowawcze dla „książek” oraz dwa spotkania dla uczniów m. in. na temat komunikacji międzykulturowej oraz sytuacji i praw uchodźców w Unii Europejskiej.

 

Organizatorem projektu jest Fundacja Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth we współpracy z Zespołem Szkół oraz Urzędem Miasta w Podkowie Leśnej.

 

5 kwietnia (sobota), godz. 14-17 Zespół Szkół w Podkowie Leśnej, ul. Jana Pawła II 20

 

Projekt wspierają: Polska Akcja Humanitarna (PAH), Fundacja „Ocalenie”, Stowarzyszenie Zmiana Tematu, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Fundacja Humanity in Action Polska, Kampania „Bez nienawiści”.

Patronat medialny: GTV Twoja okolica

 

Więcej informacji: www.zywabibliotekapodkowa.pl Kontakt z organizatorami: Katarzyna Klimowicz +48 501515427 Monika Olszak +48 502838017 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystywania zawartych w nim informacji.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież