Login Form

Szukaj

reklama_test

Kochasz Polskę ? Nie śmieć

billboard - Kochasz Polskę Nie śmieć

Tak brzmi hasło kampanii ekologicznej, którą realizuje Urząd Gminy w Grodzisku Mazowieckim.

Bezpośrednim celem jest popularyzacja idei dbania o wspólną przestrzeń w gminie.

 

Niestety zapominamy, jak wielką wartością jest przestrzeń mimo życia na ekologiczny kredyt. Nie szanujemy jej, bo mamy jej dużo i korzystamy z niej bez umiaru. Dbanie o terytorium lokalne to obowiązek każdego z mieszkańców. Kompasem zmian w powszechnym braku wrażliwości estetycznej i obojętności wobec środowiska naturalnego, jest kampania "Kochasz Polskę?Nie śmieć!. Jej początkiem był ogłoszony na początku kwietnia 2015 roku konkurs na scenariusz filmowy, zwracający uwagę na konieczność dbania o przyrodę. W maju spośród wielu zgłoszonych prac wybrano zwycięski, autorski projekt należący do Emilii Łukawskiej, uczennicy w Zespole Szkół nr 1.

 

Ta koncepcja to połączenie motywów zaczerpniętych z Katechizmu Młodego Polaka i obrazu zdegradowanego środowiska. W grudniu ubiegłego roku, kiedy zaprowadzono już wszelkie zmiany w scenariuszu, przedstawiono końcową wersję spotu wykonanego przez studio Awangarda. Obecnie spot możemy obejrzeć w internecie na oficjalnym kanale YouTube gminy i przed każdym seansem filmowym w grodziskim kinie.

 

Kolejnym działaniem podjętym w ramach kampanii jest rozmieszczenie ośmiu billboardów, które przedstawiają jeden z ostatnich kadrów spotu, w różnych częściach miasta. Dofinansowanie na realizację billboardów promujących kampanię „Kochasz Polskę? Nie śmieć” udało się uzyskać z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(OK)

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież