Grodzisko – 1000 lat tradycji [wideo]

Grodzisko1

Jedyna taka okazja, aby obejrzeć film pt. „Grodzisko – 1000 lat tradycji”, który dostępny jest dla widzów GTV tylko dzisiaj!

Premiera fimu miała miejsce 12 marca 2016 roku w Willi Radogoszcz. Jak mówią jego twórcy, Adam Wasiak i Mariusz Wolański, pomysł na stworzenie filmu zrodził się podczas I Rodzinny Piknik Historyczny zorganizowanego w 2015 roku przez Willę Radogoszcz. Obraz jest pierwszym z serii planowanych krótkich filmów dotyczących historii Grodziska i okolic. Fabularyzowany dokument opowiada o dziejach grodu obronnego, który stał niegdyś w miejscu tzw. Gór Szwedzkich, a następnie dał początek miastu Grodzisk Mazowiecki. W filmie widzimy życie pradawnych mieszkańców grodu, ich zwyczaje, sposoby obronne, ale także dowiadujemy się o historii i wyniku badań archeologicznych, które były tam prowadzone.

Premierę filmu wzbogacono o krótki koncert muzyki tradycyjnej w wykonaniu Macieja Cierlińskiego (lira korbowa) i Macieja Kierzkowskiego (bębny). Podczas spotkania obecni byli także rekonstruktorzy historyczni z Drużyny Wojów Arkona, którzy wzięli udział w nagraniu.

Zachęcamy do obejrzenia tego materiału, który dostępny jest tylko dzisiaj.

{vimeo}150419187{/vimeo}