Login Form

Szukaj

reklama_test

Kultura

Muzeum na kółkach w Grodzisku

POLIN MHZP Logo PL RGB 2

Grodzisk Mazowiecki na trasie projektu "Muzeum na kółkach"

Grodzisko - 1000 lat tradycji [wideo]

Grodzisko1

Jedyna taka okazja, aby obejrzeć film pt. „Grodzisko - 1000 lat tradycji”, który dostępny jest dla widzów GTV tylko dzisiaj!

Grodzisko - 1000 lat tradycji

Grodzisko1

Premiera pierwszego z serii krótkometrażowych filmów o historii Grodziska Mazowieckiego.

75 rocznica likwidacji grodziskiego getta

Ramka75

W Poniedziałek 15 lutego, odbyły się uroczystości upamiętniające 75 rocznicę likwidacji grodziskiego getta.

Bencien Karma Kamtsang , czyli z wizytą u Lamy Rinczena - Sploty 2016

RamkalamaGTV

Odwiedziliśmy ośrodek buddyjski w Grabniku, przy okazji wykładu jego opiekuna - Lamy Rinczena na Splotach 2016.

Czwarte miejsce Podkowy Leśnej

Dobrze się żyje ludziom w Podkowie!

 

 

Tygodnik Wprost opublikował ranking gmin przyjaznych mieszkańcom. Podkowa Leśna zajęła wysokie 4 miejsce, zdobywając  25,2 pkt rankingowych.

 

Z danych wynika, że samorządy coraz więcej wydają na ochronę środowiska oraz kulturę. Podkowa Leśna przoduje w wydatkach na środowisko, wyprzedając tym samym trzy pierwsze gminy w rankingu:  Kąty Wrocławskie, Kórnika oraz Zakopane.

 

Jednak dla ludności bardzo ważnym aspektem była służba zdrowia i edukacja. Z tym też Podkowa sobie poradziła. Na jedną przychodnie przypada tam 1500 mieszkańców. Natomiast klasy w szkole podstawowej liczą średnio 22 uczniów, a w gimnazjach 21. Jest to bardzo dobry wynik.

 

Dlaczego w Podkowie tak dobrze się mieszka? Na to pytanie odpowiada burmistrz podkowy Artur Tusiński – Mieszkańcy aktywnie biorą udział w sesjach rady miasta oraz w komisjach. Tworzymy swego rodzaju podkowiański budżet społeczny, który uwzględnia głos społeczeństwa. Nie boimy się wprowadzać zmian, gdyż mamy świadomość, że mogą nieść ze sobą wiele dobrego. W małej gminie jest inna proporcja urzędników niż w większych samorządach. Nie możemy pozwolić sobie na rozbudowane wydziały, a mamy do wykonanie te same zadania co inne jednostki. Tworzymy organizację małą, ale zarazem sprawną. W ten sposób wytwarza się szczególna relacja – bliskość mieszkańca i urzędu.  

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież