Sąd uchyla decyzję Podkowy Leśnej

onrpodkowa

Manifestacja „Podkowa przeciwko imigrantom” dojdzie do skutku.

 

Sąd uchylił negatywną decyzje magistratu w sprawie pozwolenia na protest narodowców przeciwko przyjmowaniu uchodźców i umieszczaniu ich w ośrodku dla cudzoziemców w Podkowie – Dębaku. Stowarzyszenie Narodowy Pruszków już w tą sobotę (23.01.2016r) zorganizuje wydarzenie przeciw uchodźcom, którzy ich zdaniem będą mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo i gospodarkę Podkowy i pobliskich miast. Protest, na który początkowo magistrat nie wydał zgody, ma odbyć się w godzinach 14:40 – 16:30. Rozpocznie się przy skrzyżowaniu ul. Bluszczowej i Jana Pawła II, a zakończy pod podkowiańskim magistratem.

 

Więcej informacji o manifestacji – https://www.facebook.com/events/965872003489098/.

Decyzja burmistrza Podkowy pojawiła się we wtorek – 19 stycznia. Jednak ONR Pruszków nie dał za wygraną, zaskarżając treść odmowy do sądu. Sąd uznał, że odmowa narusza wolność organizowania zgromadzeń. Burmistrz Podkowy – Artur Tusiński – uważa że sąd nie wziął pod uwagę argumentacji władz, w której wskazywali że światopoglądowo i terytorialnie Podkowa jest daleka od wniosków narodowców głoszonych na terenie reszty kraju.

 

Władze miasta przygotowują się na sobotni protest pod względem bezpieczeństwa. Oprócz policyjnego oddziału z Grodziska, wydarzenie zabezpieczać będą dwie wyspecjalizowane w tym jednostki z Warszawy.

 

(AH)